Android Tüm Gazeteler Uygulaması

Android işletim sistemini kullanan mobil cihazların yaygınlaşması ile birlikte özellikle telefon ve tabletler hayatımızın her anında yanında taşıdığımız aletler haline geldi. Gazeteler internetin çıktığı günlerden beri internet üzerinden yayın yapıyorlar ve uzun zamandır gazete okuma alışkanlıklarımızın değişeceği artık internet üzerinden gazete okuyacağımızı konuşuyoruz. İnternet üzerinden gazete okumaya alışkanlığı son zamanlarda tablet ve telefonların çok ucuzlaması ile daha da artmaya başladı.

İnternet üzerinden haber alan kimse eskiden olduğu gibi sabah bir gazete alıp günü onu okuyarak geçirmiyor. Onlarca gazeteyi bir arada okumak, karşıt görüşleri değerlendirmek, dünya basınına göz atmak istiyor. Eskiden günde 20 tane yerli yabancı gazeteyi takip etmek gerçekten maddi bir külfet getirirken hem bu farklı gazeteleri bulması, taşıması ve saklaması gerçekten çok zordu. Bugün cebimizde taşıdığımız 300-400 TL’ye aldığımız bir tablet veya telefon ile ayda 10-15 TL’ye kullandığımız 3g internet bağlantısı ile sadece gazetelere değil bütün dünyaya erişiyoruz.

Bir Android cihaz üzerinden bir gazeteyi takip etmenin birden fazla yolu bulunmakta. Yakın zamana kadar çok kullandığımız RSS okuyucular ile web siteleri takip etmek artık eskisi kadar kullanılmıyor. Bunun yerine web siteleri artık Android uygulamaları hazırlıyorlar. Bugün bütün gazetelerin Android uygulamaları var ve bu uygulamalar ile her gün gazetelerin sitesine girmeye gerek kalmadan bu uygulama üzerinden takip edebiliyor. İlgilendiğimiz konudaki haberlere daha kolay ulaşabiliyoruz.

İşte bu noktada onlarca gazete için ayrı uygulama kurmak, bu uygulamaların sürekli güncellenmesi ve bize uyarılar göndermesi gerçekten can sıkıcı olabiliyor. Bu durumda imdadımıza Tüm Gazeteler uygulaması yetişiyor. Ücretsiz olarak Android Market üzerinden indirebileceğiniz bu uygulama sayesinde onlarca gazeteyi tek bir uygulama üzerinden takip edebilirsiniz. Sadece yerel basın değil dünya basınından popüler gazeteler de ulaşabilirsiniz.

Uygulamanın önemli özelliklerinden birisi de kablosuz (wifi) bağlantı ile indirdiğiniz gazeteleri internet bağlantınız olmasa bile telefonunuz yanınızdayken okuyabilmenizdir. Bir diğer önemli özelliği ise uygulamada bulunmayan gazeteleri uygulamaya ekleyebilme özelliğinin olmasıdır. Bu sayede takip ettiğiniz, şehrinize veya semtinize özel gazeteleri de uygulama üzerinden takip edebiliyorsunuz.

Uygulama aşağıdaki Android Market bağlantısından indirilebilir.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.newspapers.android

Bir yorum yaz