Askerik Önerileri 2 – KTM ile dağıtım ve dağıtım izni

Acemi birliğinden usta birliğine dağıtım doğuya olduğu için sizi uçakla sevk ediyorlar.  Uçak biletinizi askeriye alıyor. Kastamonu ‘dan Ağrı’ya 2 gün yol izni veriyorlar. Fakat askeriyenin sevk ettiği şekilde KTM’ye katılarak gitmenin zorunlu olduğunu söylüyorlar. Bizde dağıtın izni alanlar hariç geri kalan herkes uçağa binmek üzere Ankara’ya giden otobüse bindi. Bu arada Kastamonu otobüs firmaları 1-2 gün önce alaya gelip bilet satıyorlar. Uçak Ankara’dan kalktığı için herkese Ankara’ya otobüs bileti aldırdılar.

Fakat biz 2-3 arkadaş dağıtım izni alanlar gibi İstanbul otobüsüne bilet aldık. Kimseye de birşey söylemedik. Askeriyenin aldığı uçak bileti yanmış oldu. Uçağa binmek yerine 2 günlük yol iznini İstanbul’da geçirdik. Uçakla gidenler 1 gün önce birliğe teslim olmaları gerekti. Çünkü onları havaalanında karşılayıp direk askeriyeye götürdüler. İşin en saçma yönü de Ankara’dan Ağrı ‘ya giden uçak Samsun aktarmalıydı ve Samsunda 20 saatlik bekleme süresi vardı. Tabi millet Samsunu gezerim diye hayal kurarken orada da KTM tarafından askeriyeye götürülüp orada bekletildi.

Bize verilen yol izni sevk belgesinde pazartesi sabah 8 teslim tarihi gözüküyordu Ktm ile gidenler pazar sabahı askeriyeye geldiler. Biz ise pazartesi uçak bileti aldığımız için pazartesi akşam 5e doğru teslim olduk. Herhangi bir sorun yaşamadık. Size tavsiyem dağıtım izni kullanmayın onun yerine yol izninde eve gidip öyle usta birliğine teslim olun. Uçak biletinizi de önceden alırsanız uygun fiyata alabilirsiniz. Acemi birliğine teslim olduğunuz ilk gün size tarihlerin olduğu bir program veriyorlar. Orada acemi birliğinden hangi gün çıkacağınız yazıyor.  Bu tarihe göre hem eve gidiş hemde evden usta birliğine giden uçak biletinizi yol izni sürenize göre ayarlayarak alın. Bu arada unutmadan THY yollarından bilet alırken er olduğunuzu söylerseniz %25 indirim alıyorsunuz.

devam edecek..

Bir yorum yaz