Google Adsense ve Webmaster Tools WordPress’e entegre oluyor.

Google, hazırladığı yeni bir eklenti ile Adsense ve Webmaster Tools hizmetlerini WordPress sitelerine entegre edilmesini sağlıyor. WordPress site sahipleri bundan böyle bu hizmetleri kullanmak için Google Publisher Plugin isimli eklentiyi sitelerine yüklemeleri yeterli olacak.

Google’ın hazırladığı bu eklenti ile WordPress yönetici panelinden Google Adsense ve Google Webmaster Tools’a rahatça ulaşabilecekler. Bu hizmetleri sitelerine eklemek için başka bir eklentiye veya kod düzenlemesine ihtiyaç duymadan tek bir eklenti ile kullanabilecekler.

Google’ın reklam yayınlama hizmeti olan Adsense WordPress site sahipleri tarafından çokça kullanılmaktadır. WordPress kullanıcıları bu reklamları sitelerine entegre etmek için çeşitli eklentiler ve temalar kullanmakta hatta zaman zaman kod düzenlemeleri yapmaktadır. Bu eklenti sayesinde kod düzenlemesi yapmadan ve Adsense sitesine girip reklam kodlarını seçmeye uğraşmadan direkt WordPress yönetici paneli üzerinden reklam yayınlamaya başlayabilecekler.

Aynı şekilde Google site optimizasyonu için kullanılan Webmaster Tools’u WordPress üzerinden yönetebileceksiniz. Webmaster Tools üzerinden ulaşabildiğiniz bütün raporlara WordPress üzerinden de ulaşabileceksiniz.

Şu an beta olarak yayınlanan Google Publisher Plugin geliştirilmeye devam ediyor. Google, yakın bir zamanda diğer Google servislerini de eklentiye eklemeyi düşünüyor.

Bir yorum yaz