Hosting, Sanal Sunucu ve Linux sunucular

Günümüzde hemen her türlü işimizi internet üzerinden yapmaktayız. Sayıları hızla artan web sitelerinin çalışma şekli ve bilgilerin nerelerde tutulduğu önemlidir. Çünkü web siteleri bilgilerin tutulduğu sunucu adı verilen büyük cihazlardan hizmet vermektedir. Bu sunucularda bilgilerin barındırılması işlemine hosting adı verilmektedir. Tüm bilgiler hosting sistemi şeklinde sunucularda tutulur ve kullanıcılar internetten ilgili web sitesini, sayfasını ya da uygulamasını talep ettiğinde ona karşılık gelen ne ise cevap olarak ekrana yansıtılır. Kısacası web sitelerinin çalışma mantığı bu şekildedir.

Biraz da sunucu dediğimiz depolama alanlarından bahsedelim. Sunucular, genellikle Linux sunucular arasından tercih edilmektedir. Unix-Linux Hosting Fiyatları Detaylı Hosting Paketi Arama Sonuçları – Host Bul – Hostbul.net Linux sunucular, güvenlik düzeyi daha üst seviyede olduğu için daha fazla tercih edilmektedir. Pek çok programlama dilini desteklemesi ve yönetim panelinin çok fonksiyonlu olması gibi sebepler de Linux sunucular için tercih edilmesi sebeplerindendir. Son yıllarda sunucularda sanallaştırmanın daha ön planda olduğunu görmekteyiz.

Tek bir fiziksel diskin içerisinde onlarca sanal sunucu kurulabilmektedir. Bu sayede tek bir fiziksel sunucu üzerinden farklı amaçlar için çeşitli sanal sunucular kurulabilmektedir. Sanal Sunucu Fiyatları Detaylı Hosting Paketi Arama Sonuçları – Host Bul – Hostbul.net Bu sanal sunucular birbirinden bağımsız olarak çalışabileceği gibi birbirleri ile de etkileşimli olarak hareket edebilme özelliğine sahiptirler. Her bir sanal sunucu tek başına bir sunucu gibi davranır ve kendisine has özellikleri vardır. Genellikle web sitelerinin barındırılması, büyük organizasyonlarda Sistem Yönetimi gibi amaçlarla kullanılır. Tek bir fiziksel sunucu içerisinden sayısız sanal sunucu kurularak çalıştırılması çok büyük avantajlar sağlamaktadır. Sanal sunucu ve Linux hosting ihtiyaçlarınız için www.Hostbul.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yorum yaz