İngiltere Bristol’da İngilizce Öğrenin

İngilice öğrenmiş olmak taktir edeceğiniz gibi eposta kutusundaki ‘inbox, outbox, sent ya da buna benzer bir kaç kelimeden ibaret değildir. Ya da good morning ve ‘what is your name? ‘ ile İngilizce konuşmuş olmuyorsunuz. Sadece Türkiye değil dünyanın her yerinde konumlanmış uluslararası bir şirkette kariyer planlıyorsanız, yıllardır bin bir güçlükle elde ettiğiniz mesleğinizde seviyenizin üstüne çıkıp daha derinlemesine araştırma yapmak istiyorsanız, yüksek lisans, doktora ve mesleğinizle alakalı uzmanlık derecesinde iş bilgisi öğrenmek istiyorsanız kuşkusuz İngilizce önünüzdeki en önemli engel olacaktır. İngilizceyi öğrenmeniz halinde ise bu engel önünüzden kalkıp elinizdeki güçlü bir silaha dönüşecektir. İngiltere dil okulları bu sorunun en büyük çözümü olarak karşımıza çıkmaktadır.

İster avukat, ister mimar ya da porföy yönetcisi olun, yaşadığınız ülkenin dışındaki temel referansları takip etmek, sizinle aynı mesleğe sahip olan rakipleriniz arasında öne geçmek için İngilizce sizin için bir istekten daha öte adeta bir ihtiyaç olmuştur. Bunu biz söylemiyoruz; globalleşen dünyada koşullar şart koşuyor. Bu konuda hemfikirsek ne yapabileceğinize bakalım o zaman. Önünüzde iki seçenek var. Birincisi; buradaki İngilizce kurslara gidip hem para hem zaman açısından külfetli bir sürece girmek; gazete kuponları, eski kitapçılardan, interaktif yayınlardan medet umarak kitaplar, dergiler, CD ve buna benzer materyallerle başınıza ağrılar girene kadar oturup çalışmak , ama siz daha iyi bilirsiniz ki tüm bunlar İngilizce öğrenmenizi ya da konuşmanızı sağlamak bir yana zaman kaybı ve para israfından öteye geçemiyor.

Diğer seçenek ise İngilizce’yi olması gerektiği gibi yani belli bir süre zarfında mümkünse İngilizce’yi 7/24 saat konuşan, yaşayan bir yerde olmak. Yani İngiltere’ye giderek tüm dünyada tercih edildiği gibi yıllardır kendini verdikleri eğitim konusunda kanıtlamış dil okullarında konunun uzmanlarına kendinizi teslim etmek.

Örneğin İngiltere’ye gittiniz. Eğitim ve kültür şehirleri arasında göze çarpan en gözde kentlerden birine; Bristol’a. Sizi British Council ve Englis UK onaylı dil okulları havaalanından karşılayıp seçeceğiniz konaklama yerine götürene dek hizmet etmeye gönüllü bir çok dil okulu bulabilirsiniz. Bunlardan en önemlileri The British Lenguage Centre, European Centre-EC gibi dil okulları, İngilizce’yi en iyi şekilde öğrenmeniz için kaliteli bir eğitim kadrosu, akıllı tahtalar, birebir öğrenme metotları, işitsel-görsel argümanlar, Gelişmiş teknolojik araçlarla donanımlı sınıflar ve daha pek çok şeyle içi içe bir eğitim sürecine sizi dahil ediyor. İsteğinize göre aile yanında konaklamadan öğrenci yurtlarına ve otellere kadar bir çok seçenek bulabilirsiniz. İyi bir İngilizce eğitimi için Real Yurtdışı Eğitim Danışmanlık firmasından destek alabilirsiniz.

Bir yorum yaz