Kel Kalmak Artık Kaderiniz Değil

Saç dökülmesi problemi fizyolojik olarak zarar göstermese de ciddi bir psikolojik rahatsızlığa sebep olabilmektedir. Yapılan araştırmalara göre kadın tipi saç kaybı problemi ile karşı karşıya kalan hastaların yarısında depresyon hali başlangıcı tespit edilmiştir.

Erkek tipi saç dökülmesi problemi ile karşılaşan hastaların ise %78’inde özgüven kaybı %22’sinde ise saldırganlık tespiti yapılmıştır. Saç dökülmesi problemi yaşayan kişilerin bu problemi tedavi edildiğinde kadınlar %90 erkeklerde  ise %76 psikolojik düzelme meydana geldiği görülmüştür. İnsanları bu türlü sıkıntılar veren saç dökülmeleri pek çok faktörün etkisi ile gerçekleşebilmektedir. Saç dökülmeleri genel olarak genetik faktörlerde dolayı oluşmaktadır. Androgenetik saç dökülmesi kişinin genetik kodlarına bağlı olarak etkisini göstermektedir. Bir yada daha fazla genetik kodun üzerinde taşınabilen bu özel kod anne veya babadan genetik olarak aktarılabilmektedir. Ülkemizde  pek çok kişi kellik problemi geninin anne tarafından aktarıldığına inanmaktadır. Oysa yapılan araştırmalarda bu inanışın yanlış olduğu gözlemlenmiştir. Kişilerde görülen Androgenetik saç dökülmesi tıp dilinde otozomal dominant olarak adlandırılmaktadır. Bu gen dominant olarak baskın olan anne veya babadan aktarılabilmektedir. Bu baskın kod hem kadında hem de erkekte bulunabilmektedir. Erkeklerde daha yoğun gözükse de Androgenetik saç dökülmesi hem kadınlarda hem de erkeklerde görülebilmektedir. Genetik veya diğer etkenler yüzünden kelleşme problemi ile baş başa kalmış olan pek çok kişi saç ekimi operasyonları ile tedavi edilerek tekrar arzu ettiği saç yapısına kavuşabilmektedir. Gelişmiş teknoloji ile saç ekimi sonrası şişlik veya ağrı gibi ameliyat komplikasyonları oluşmamaktadır.

Saç ekimi fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız newage-clinic.com/sikca-sorulanlar adresini ziyaret edebilirsiniz.Saç nakil işlemi sadece operasyon yaptırmak isteyen kişide bulunan saç kökleri ile yapılmaktadır.

Bir yorum yaz