Kendi evini dekore et

Ev tasarımı konularıyla ilgilenmeyi seviyorum. Özellikle ahşap ürünler ile yapılan dekoratif yada kullanıma yönelik olarak yapılan pratik çözümler ile kendim bir şeyler üretmeyi seviyorum. Kendime ait bir tezgahım yok. Fakat tasarladığım ürünlerin parçalarını yapı marketlerde temin ediyorum veya sipariş veriyorum. Ben sadece montajı ile ilgileniyorum. 

Sadece ahşap konularında değil bu tarz dekorasyon ile ilgilenen herkes için hayat daha kolay çünkü internet üzerinden çok çeşitli modellere ve yapı dekorasyon fikirlerine ulaşabiliyorlar. Yeni moda ve trendleri dünya ile aynı anda takip edebiliyorlar. Örneğin İtalya’da yaşayan bir mobilya ustasının dekoratif bir sandık tasarlarken çektiği videoyu izleyebilir. Hatta bu sandık üzerinden çalışırken italyan ustaya soru sorup yanıt alabilirsiniz.

Zaten bir çok mobilya firması yerli yada yabancı mobilya ürünlerinin internetten bulduğu tasarımları ile benzerlerini yapıyor veya müşterilerine internet üzerinden buldukları her tasarımı yapabileceklerini garanti ediyor. Bu nedenle insanlar yeni bir evi için yeni eşyalar alırken ve evlerini kendi zevklerine göre tasarlarken internetten yapı dekorasyon fikirleri araştırıyorlar.

İnternetten ulaştığımız bu dekorasyon fikirleri sayesinde bazen çok büyük paralar harcamadan ufak değişiklikler ile harikalar yaratıp evimizin havasını değiştirebiliriz. Örneğin elinizden dikiş nakış işleri geliyorsa uzun süredir kullandığınız perdeniz üzerinde biraz değişiklik yaparak salonunuza farklı bir hava katabilirsiniz. Ya da babaannenizden kalan koymayı yer bulamadığınız sandık üzerinde biraz çalışarak antika bir sehpa yapabilirsiniz. Sizin için manevi değeri olmayan bir ürünü hem atmamış olurken hemde üretimi tamamen size ait olan bir antika ev dekoruna sahip olursunuz.

Bunun yanı sıra büyük salonunuz için size özel büyük bir akvaryum sahibi olmak isteyebilirsiniz. Bunun için eskiden gidip bir camcı yada akvaryumcu ile konuşup ne yapacağınızı ona soracak hatta bütün tasarımı ona bırakmak zorunda kalacaktınız. Ama bugün internetten bulduğunuz modern bir akvaryum tasarımını kendi çalıştığınız tasarım firmanızdan talep edebilirsiniz.

Aşağıdaki site üzerinden güncel yapı dekorasyon fikirlerine ulaşabilirsiniz.

yapidekoratif.com

Bir yorum yaz