Microsoft Office SharePoint’in Avantajları

1. Kullanıcı deneyimini basitleştirin. Kullanıcıların zaten tanıdıkları ve birlikte verimli bir şekilde çalıştıkları Microsoft Office uygulamaları yoluyla tutarlı bir deneyim sağlayın.
2. Üretkenliği artırın. Belge gözden geçirme gibi sık kullanılan iş etkinliklerini başlatmak, izlemek ve raporlamak için hazır iş akışlarından yararlanın.

3. Yasal gereksinimleri karşılayın. Yasal düzenlemelere uygun olarak iş kayıtları için güvenlik ayarlarını, depolama ilkelerini ve geçerlilik süresi sonu eylemlerini belirtin.
4. İçeriği yönetin. İşletme kullanıcılarının ve içerik yazarlarının, onaylatma ve intranet ya da Internet sitelerinde zamanlanmış dağıtımını yapma amacıyla içerik oluşturmasına ve göndermesine olanak tanıyın.
5. Ayrı sistemlerdeki bilgilere erişin. SAP ve Siebel gibi sistemlerde bulunan iş verilerine erişin ve söz konusu sistemlerde özelleştirilmiş görünümler oluşturun.
6. Bilgileri ve insanları bulun. Belgeler, insanlar ve Web sayfaları hakkındaki iş verilerini ve bilgilerini aramak için Kurumsal Arama’yı kullanın.
7. İş bilgilerini toplayın. Web tarayıcısı aracılığıyla müşterilerden ve ortaklardan önemli iş bilgilerini toplamak için akıllı elektronik formlar kullanın.
8. Office Excel’de iş verilerini paylaşın. Çalışanların Web tarayıcısından Office Excel elektronik tablolarındaki bilgilere erişmesini sağlayın.
9. Daha iyi kararlar alın. Kararlarınızı dayandırabileceğiniz iş açısından kritik bilgileri bir araya getirmek ve görüntülemek için canlı, etkileşimli karar destek portalları oluşturun.
10. İntranet, extranet ve Internet uygulamalarını yönetin. Açık ve ölçeklenebilir bir mimari size yeni uygulamaları bir araya getirme esnekliği sağlar

(http://www.microsoft.com/turkiye/, 2007).

Bir yorum yaz