Teknolojinin ve Teknoloji Haberlerinin Hayatımızdaki Önemi

Özellikle 2014 yılı ve sonrası için şöyle bir tahmin yapmak mümkün arkadaşlar: teknoloji her zaman olduğu gibi gelişmeye devam edecek ve büyük ihtimal ile bi’ 20-30 yıl içerisinde gerçekten gözle göremeyeceğimiz önemli adımları da teknoloji içerisinde görmeye başlayacağız. Bu adımlar öyle sık ve hızlı olacak ki, şimdiden bile çok ve kat kat hızlı, gerçekten takip etmemiz oldukça zorlaşacak. Eğer ki teknolojiyle ilgili bir insansanız, teknoloji haberlerini merak eden bir bünyeye sahipseniz, siz de bizim gibi bu haberleri nereden edineceğinizi ve ne gibi incelemeleri okumanız gerektiğinizi merak ediyorsunuzdur. Özellikle gelişen ve sürekli kendini katlayan teknoloji ile birlikte, bir insan evladının gerçekten teknolojiye ilgi ve merak duymaması çok şaşırtıcı bir durum. Sanıyorum ki, siz bu yazıyı okuduğunuza göre o insanların içerisine dahil olmuyorsunuz. Dediğimiz gibi, teknoloji aslında kendi başına çok büyük bir terim, aynen kültür kelimesi gibi. İçerisinde birbirinden farklı varyasyonları var ve her varyasyon da içerisinde bölünerek çoğalıyor, amip misali. Durum böyle olunca gerçekten hangi alana daha fazla ilgi duyduğunuza öncelikle karar vermek gerekiyor ki; o doğrultuda yayımlanan teknoloji haberlerini çok kolay bir şekilde takip edebilesiniz. Eğer ilgi alanınızın ne olduğuna hala bir türlü karar veremediyseniz, en kısa sürede karar vermeniz gerekiyor çünkü gerçekten vakit çok dar. Siz bu yazıyı okurken bile bazı teknolojik ürünlerle ilgili bazı lablarda araştırmalar yapılıyor ve her saniye -neredeyse- yeni bir şeyler üretiliyor, üzerinde çalışılınıyor.

Webtekno ayrıca zaman zaman belirli kampanyalar yaparak takipçilerini sevindiriyor. Gerçekten hayatımıza yön veren bu teknoloji olayını daha derinine inip incelemeyi hiç istemez miydiniz? Bu şekilde hayattan çok fazla zevk alacağınızı, en azından bir teknolojik ürün kullanırken ne gibi özelliklere sahip olduğunu bilmeniz gerçekten çok hoş olurdu arkadaşlar. Söz konusu ülke Türkiye ise aslında, teknolojik bir terim hakkında bilgi almak ve bilgi paylaşımı sağlanılan bazı siteleri bulmak gerçekten bir işkenceye dönüşebiliyor çünkü internetin günümüzde bilgi çöplüğü olduğunu neredeyse hepimiz biliyoruz. Özellikle teknoloji konusunda yalan dolan haberlerin üst üste istiflenmesi sonucu doğan bazı haber sitelerini ise metrelerce uzaklıktan fark edebiliyoruz artık. Eğer olayımız teknoloji haberleri ise sizi şunu söylemem lazım ki işimiz gerçekten çok zor. Gerçekten çok fazla gözden geçirilmesi gereken haberler ve detaylar, birden hatta yüzden fazla inceleme var. Her ne kadar daha çok bilgi sahibi olmak istediğimiz kategoriyi seçsek bile, aslında “deep web” misali derinliğini bilmediğimiz bir suya dalıyoruz çoğu zaman. İçerisinden ne gibi bilgilerin çıkacağını bilmediğimiz gibi, boğulma ihtimalini de göze alarak bu bilgilere bir şekilde ulaşmaya çalışıyoruz. Tabii ki de bunu bazılarımız başarıyor, bazılarımız ise başaramıyor.


Olayımız teknoloji haberleri olduğu için, dediğimiz gibi internet üzerinde bununla ilgili haber yapansitelerin bolluğundan hepimiz haberdarız. Size bu yazıda vereceğim internet sitesi ile gelişmekte olan teknolojini an be an takip edebilir, bunlardan kendinize bir şekilde pay biçebilir ve size uygun teknoloji incelemelerini kolay bir şekilde takip edersiniz. webtekno.com adresine girerek teknoloji hakkındaki son gelişmelerden haberdar olabilirsiniz ve bu sayede arkadaşlarınızın da kafalarındaki soruları kolay bir şekilde cevaplayabilmeniz de mümkün. RSS kaynağına abone olarak ise gelişmelerden direkt ve anlık olarak haberdar olabilir, bu güzel siteyi çok daha iyi ve hızlı bir şekile takip edebilirsiniz. Adresi sık kullanılanlarınıza eklemeyi sakın ama sakın unutmayın. Buradan siteye ulşabilirsiniz

Bir yorum yaz