Vizyon Koleji

İstanbul’da bu günlerde, Türkiye’nin en kapsamlı eğitim teknolojisi projelerinden birini hayata geçiriliyor. Vizyon Koleji, Beylikdüzü-Esenyurt bölgesinde, yaşam alanlarının merkezinde, tam donanımlı kampüsü ile sekiz bin metrekare alan üzerine kurulu bir teknoloji ve eğitim üssü.

Kampüste 54 derslik, 4 laboratuar, 4 sanat ve 5 kişisel gelişim atölyesi ile 600 kişilik tam donanımlı konferans salonu, iki adet kapalı spor salonu, yüzme havuzu, 3D cep sineması, açıkhava oyun, futbol ve voleybol sahaları bulunmaktadır.

Akıllı Okul uygulamaları beraberinde kaliteyi arttırıyor

Bilim ve teknolojiyi etkin bir araç olarak kullanan, değer üreten, küresel rekabette başarılı olacak bireyler yetiştirmeyi ilke edinen Vizyon Koleji, bir teknoloji üssü olarak tasarlandı. Modern eğitim teknolojilerinin tümünün etkin olarak kullanıldığı okulumuz, son teknoloji akıllı tahta (e-board) ve hızlı internet erişimine sahiptir. Eğitim programımız tablet destekli içerikle zenginleştirilmiştir. Öğrencilerin tüm verileri dijital olarak kaydedilmekte ve “Vizzy” adını verdiğimiz web uygulamasıyla velilerle anlık olarak paylaşılmaktadır. Yoğunlaştırılmış İngilizce Programı – FLEXA ile İngilizceyi “konuşturan” bir dil eğitimi veriyoruz.

Vizyon Kolejinde İngilizce öğretimine büyük önem ve yoğunluk vermekteyiz. Türkiye’de ilk kez Vizyon Kolejinde uygulanan FLEXA yönteminin temelinde iletişim odaklı dil öğretimi ve yoğunlaştırılmış drama uygulamaları bulunmaktadır.

İkinci yabancı dil: İspanyolca veya Almanca

Öğrencilerinin dünya vatandaşı olma yolunda sağlam adımlarla ilerlemesini öngören Vizyon Koleji, İngilizce’nin yanısıra ikinci yabancı dile büyük önem vermektedir.

Dördüncü sınıftan itibaren her öğrencimiz, seçmeli olarak İspanyolca veya Almanca öğrenmektedir.

Vizyon Koleji Kimin?

Vizyon Koleji Yönetim Kurulu Başkanı olan Cem Arıtuluk, Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunudur. Uzun yıllar Ankara’nın önde gelen dil okullarında yöneticilik yapan Arıtuluk, akademik danışmanlık sektörünün lider firmalarından olan ELT Yurtdışı Eğitim şirketinin kurucudur.

Yabancı dil eğitimi, akademik danışmanlık ve kariyer koçluğu çalışmalarının Türkiye’deki öncelerinden olan Cem Arıtuluk, Türkiye genelindeki 70 üniversitede, yaklaşık 35 bin üniversite öğrencisine yurtdışında eğitim imkanları ve kişisel gelişim olanakları üzerine seminer vermiştir. Eğitim alanındaki çalışmalarına ilk günkü coşku ve isteklilikle devam etmektedir. Mesleğini tavizsiz bir bağlılıkla yerine getiren Arıtuluk, eğitimcilik ve yöneticilik ile geçen yıllarının birikim ve deneyimini Vizyon Koleji’ne taşıdı. Vizyon Koleji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Cem Arıtuluk evli ve üç çocuk babasıdır.

Kaynak: www.vizyonkoleji.com

Bir yorum yaz